בניית בית פרטי – שלב אחר שלב בדרך לבית חלומותיכם

מזל טוב!  תכננתם, חלמתם והנה הרגע המרגש כבר ממש כאן, בית פרטי שכל כולו שלכם.

בניית בית פרטי היא ללא ספק אחד הפרויקטים המרגשים והמשמעותיים בחיינו, העומדים בסימן התחלות חדשות ומשמחות.  אבל, רגע, היכן מתחילים? אם גם אתם מוצאים את עצמכם מבולבלים מול האפשרויות הרבות, המדריך הבא נועד עבורכם.  בניית בית פרטי, כל השלבים בדרך לבית חלומותיכם, מחכים לכם כאן

עומדים בפני בניית בית פרטי ? בשעה טובה! בניית בית פרטי היא אחד התהליכים המרגשים והמלהיבים בחיינו, אך הוא מביא עמו גם לא מעט אתגרים. כטבעם של פרויקטים משמעותיים, מדובר בהליך מורכב, אשר מערב אנשי מקצוע רבים, דורש סינרגיה מלאה בניהם וכמובן כרוך בהוצאה לא מעטה של כספים.  כיצד מתחילים? לוקחים נשימה עמוקה ומתוודעים לשלבים השונים בתהליך, כך שנוכל להכיר את היסודות היטב ונהפוך את האתגר לחוויה.
צוות אנשי המקצוע של MRK ביצוע (מבית MRK) , החברה המובילה להנדסה, בניה ופיתוח המתמחה בבניית בתים פרטיים ומספקת מעטפת מלאה של שירותי תכנון אדריכלי והנדסי מרכישת הקרקע ועד לקבלת המפתח, גיבשו עבורכם מדריך מקיף ומפורט עם כל המידע החיוני לצד השלבים החשובים בבניית בית פרטי, צעד אחר צעד בדרך להגשמת החלום!

מגבשים את החזון

כמו בכל פרויקט מורכב, כך גם בבניית בית פרטי, השלב הראשון בתהליך מתחיל בגיבוש החזון האישי שלכם ובהגדרת צרכים ומטרות. בבניית בית פרטי השלב הזה חשוב במיוחד על מנת שהבית ילווה אתכם נאמנה לאורך חייכם ויתן מענה לצרכים שונים של המשפחה. צרכי הדיירים, אופיים וכמובן התקציב הנתון יתוו ויגבשו את החזון. לדוגמא, האם מדובר בבית המיועד לזוג צעיר אשר מתעד להרחיב את המשפחה? או לחילופין זוג בוגר שילדיו יעזבו את הבית בקרוב? 

בגיבוש החזון ניקח בחשבון גם את נתוני השטח, כדוגמת תוואי הקרקע ונשלבם עם רצונות וצרכי הדיירים עד להתאמה מירבית. הגדרה מקצועית ומדויקת של הצרכים, לצד הבנה של תנאי השטח וסוג הבנייה תבטיח תהליך חלק, ללא הפתעות וללא הוצאות מיותרות.

מתקדמים לתכנון – בוחרים אדריכל

לאחר גיבוש החזון , תהליך בחירת האדריכל המתאים הוא אחד החשובים בבניית בית פרטי. מדוע ? האדריכל אחראי להמרת החזון לתוכניות ממשיות על פיהן יתבצע כל תהליך הבנייה. בנוסף, הוא מנחה אתכם בבחירות מותאמות תקציב, בדיוק צרכים ומיקוד של סדר העדיפויות, מייצג אתכם אל מול הרשויות המקומיות בקבלת ההיתרים, מסייע לכם בבחירת אנשי מקצוע מוסמכים ומהותיים, כדוגמת הקבלן המבצע ואף מפקח על תהליך הבנייה בפועל. 

עוד רגע מתחילים – קבלת היתרי בנייה ובחירת קבלן הבנייה

על מנת שהתכנון האדריכלי יצא לפועל, יש לקבל מהרשות המקומית את המידע בנוגע לשטח ולזכויות הבנייה. לצורך כך, תדרשו להגיש לוועדה המקומית תכנית מדידה עדכנית אשר בוצעה על ידי מודד מוסמך וכן אישור מהנדס קונסטרוקציה ואישורים של בעלי מקצוע נוספים על פי ההנחיות של הרשות המקומית.  בחרתם בתוכנית הסופית מבין הסקיצות אותן הציע האדריכל? נהדר! כעת הגעתם לשלב הבחירה בקבלן הבנייה. אין כל ספק כי בחירה בקבלן בנייה מקצועי ובעל ניסיון היא החלטה חשובה אשר תלווה אתכם לאורך כל הפרויקט ולכן חשוב להיעזר בביקורות והמלצות ואף לגשת ולראות בתים אשר נבנו על ידיו. 

לקינוח, ריכזנו עבורכם כמה טיפים קטנים ויעילים:

  • נהלו תקציב מסודר לכל הליך הבנייה ודאגו להשאיר בין 10-20 אחוז מהתקציב עבור הוצאות לא צפויות.
  • אם הבחירה היא בין תשתיות לנראות, העדיפו תשתיות חזקות ומבוססות על פני גימורים יוקרתיים או עיצובים הכרוכים בעלות גבוהה. תשתיות חזקות ישרתו אתכם נאמנה לאורך שנים ולצד בעלי מקצוע איכותיים, הן ההשקעה הטובה ביותר שלכם.
  • בחרו את אנשי המקצוע שלכם בחוכמה. בניית בית פרטי הוא תהליך מסועף ומורכב, בו הבחירה באנשי מקצוע טובים , אשר ילוו אתכם במקצועיות ובסבלנות ועליהם תוכלו לסמוך לאורך כל הדרך, היא החלטה חשובה ובעלת משמעות רבה.
  •  מומלץ לבחור בחברות בנייה מבוססות, המציעות מכלול של שירותים מגוונים מקצה לקצה , כך שתוכלו לרכז את ההתנהלות באופןו מסודר ומקצועי תחת קורת גג אחת, ללא התרוצצות בין בעלי מקצוע שונים וללא הוצאות מיותרות.

MRK – מלווים אתכם יד ביד בדרך לבית חלומותיכם

נעים להכיר, אנחנו MRK ביצוע (מבית MRK) , החברה המובילה להנדסה, בניה ופיתוח המתמחה בבניית בתים פרטיים ומספקת מעטפת מלאה של שירותי תכנון אדריכלי והנדסי החל מרכישת הקרקע, כלה בתכנון מדויק ועד לקבלת המפתח.

איכות, אמינות ושימוש בחומרי גלם מובחרים לצד תודעת שירות גבוהה הם הערכים המנחים אותנו בעבודתנו אל מול לקוחות פרטיים ועסקיים כאחד ומאפשרים לנו להמשיך ולהיות לבית למגוון רחב של שירותי הנדסה,בניין ועיצוב. 

במשך השנים זכינו ללוות לקוחות רבים בדרכם המרגשת לבניית בית פרטי ,לייעץ, למקד, לבחור ולשדך בין משפחות נהדרות לבתים נפלאים אשר נתפרו בדיוק למידותיהם. 

נשמח לסייע וללוות גם אתכם, במקצועיות ובאדיבות, שלב אחר שלב בדרך לבית אותו חלמתם, כאן מתחילים!