טיפים חיוניים לבניית תקרות גבס

בעת שיפוץ הבית, תוכלו למצוא את עצמכם במצב שבו אתם מנסים לעצב את חלל הבית בצורה מעט שונה. אחת מהאפשרויות השכיחות ביותר היא הנמכת התקרה המקורית. ההנמכה מתבצעת ע"י גבס.
תקרות גבס מאפשרות להטמיע בתוכן גופי תאורה שונים, ובכלל להפוך את הדירה למקום נעים ומרשים יותר. זוהי אפשרות שכמעט כל אחד בוחר בה, בטח בעידן שבו לכולם חשוב מאוד הויזואליזציה ותחושת החמימות בחלל הפנימי.

אך לפני שאתם מתחילים לבצע בנייה של תקרות העשויות גבס, מוטב כי תדעו כיצד לעשות זאת בצורה היעילה ביותר. באם לא תיקחו בעל מקצוע שיבצע את ההנמכרות והבנייה בגבס כמו שצריך, עלולות לצוץ בעיות אחרות בהמשך. חשוב להדגיש כי התועלת היא גבוהה מאוד, כל מה שנדרש מכם זה רק לקרוא את המאמר הבא – ותוכלו לדעת בדיוק מה לעשות.

אל תתעלמו מסימני רטיבות

רגע לפני שבעל המקצוע מתחיל לבצע את הבנייה, כדאי לכם לשים לב מסימני רטיבות שככל הנראה מתריעים על נזילה. במקרה של סימני רטיבות, מוטב לבדוק את האזור על ידי אינסטלטור ורק לאחר מכן לבצע בניית תקרות גבס. במידה ובנית התקרה תתבצע על סימני הרטיבות, לא מן הנמנע כי הנזילה תהפוך להיות משמעותית יותר. תוך זמן קצר אתם עלולים לאבד שליטה לחלוטין, ותצטרכו לשבור את כל תקרת הגבס.

תמיד תשלבו תאורה בתוך הנמכות גבס

הנמכת גבס יכולה להיות מרשימה, רק בתנאי שיש בה גוף תאורה שמאיר אותה. במקרה שבו אין גוף תאורה בתוך הנמכת הגבס, היא עשויה להיראות הרבה פחות טוב ממה שחשבתם בהתחלה או כמו סתם תקרה רגילה ולא ייחודית. אפילו אם ביצעתם תקרות גבס לצורך הסתרת מיזוג אוויר, מוטב להטמיע בתוכה גופי תאורה שונים. כך תוכלו לייחד את ההנמכות השונות, ולהפוך אותן להיות גולת הכותרת של הבית כולו.

לפני שסוגרים תקרות גבס – מוודאים שהחיבורי החשמל תקינים

תזכרו כי לאחר שתסגרו את אותן תקרות העשויות גבס, לא תהיה לכם אפשרות להחזיר את המצב לאחור. כך לפני שאתם סוגרים את התקרה בצורה הרמטית, עליכם לוודא כי כל החיבורים נמצאים במקומם. כך לא תביאו את עצמכם למצב שבו תצטרכו לפרק את התקרה לאחר שהרכבתם אותה בגלל חיבור אחד קטן. היו מקרים שבהם אנשים בגלל חוסר תשומת לב, חזרו על הפעולה הזאת פעם נוספת. מדובר על בזבוז של זמן, ולא פחות חשוב בזבוז של כסף.

התקרה חייבת להיראות כמו התקרה הרגילה

אומנם תקרות גבס הן שונות מאשר תקרות בטון למשל, אך בפועל התקרה העשויה גבס חייבת להיראות כמו התקרה הרגילה של הבית. כך שאף אחד לא יבחין כי מדובר על תקרות העשויות מחומרי גלם שונים, כל הבדל קטן עלול להיות משמעותי מאוד. כל קבלן שיפוצים אמין יבצע בדיקת איכות קפדנית, כך שלא יהיה ניתן להבדיל בין התקרה הרגילה לבין התקרה העשויה מגבס – רק הגובה עשוי להיות שונה.

תקרות גבס מתקינים רק עם מקצוענים

כל עבודת השיפוץ חייבת להתבצע על ידי אנשי מקצוע מקצוענים, כך תוכלו לדעת שאתם לא מתפשרים. אך בוודאי כאשר מדובר על עניין כל כך משמעותי, אינכם יכולים לקחת סיכונים בעבודה עם שיפוצניקים חובבים. השיפוצניק החובב אולי יוכל לחשוב כי הוא יצליח להסתדר עם תקרת גבס, אך בפועל מדובר על משימה לא קלה. ברגע שאתם בוחרים שיפוצניק כזה או אחר, תוודאו כי הוא מנוסה בהתקנה של תקרות גבס – כך תהיו בטוחים שלא תשלמו על כך ביוקר בהמשך.