תכנון מטבח – כך תתכננו את מטבח חלומותיכם

המטבח הוא ליבה של המשפחה ולא בכדי, עבור רבים הוא אחד המרחבים החשובים והמשמעותיים בבית . מקום חם ואינטימי בו מתכנסת כל המשפחה לארוחות, שיחות וזמן של יחד.  תכנון מטבח נכון יבטיח לכם ניצול מירבי של המקום, פונקציונלית ולא פחות מכך, שעות של הנאה וריח מענג של תבשילים.  כך תתכננו את מטבח חלומותיכם, שלב אחר שלב

אין ויכוח כי המטבח הוא אחד החדרים המרכזיים והמהותיים של הבית. אם תשאלו סביבכם, תגלו כי רבים מזיכרונות הילדות של כולנו קשורים למטבח, לאוכל ביתי ומנחם ולתחושת המשפחתיות שכולנו אוהבים. כל משפחה היא ייחודית ובעלת צרכים משלה ולכן אין מטבח אחד הדומה למישנהו. ממש באותו אופן, תהליך תכנון מטבח הוא תהליך אישי ומותאם צרכים המורכב מאלמנטים שונים, כולם יחדיו, יוצרים את המטבח המדויק והמושלם עבורכם.

צוות המומחים של MRK מטבחים (מבית MRK) , חברת הבוטיק לייצור מטבחים בהתאמה אישית ובעיצוב ייחודי, הכינו עבורכם מדריך מקוצר עם עצות זהב לתכנון מטבח חלומותיכם:

השראה ורעיונות – תכנון מטבח מתחיל כאן

הכינו לכם לוח השראה, או תיקייה מסודרת במחשב, מה שעובד עבורכם. רכזו רעיונות, תמונות או כל אלמנט שיכול לסייע לכם בתכנון מוקדם ויעיל, תתפלאו לגלות עד כמה הוא יהיה לכם לעזר בהמשך. חשבו על מספר השעות שאתם נמצאים במטבח כל יום, כמות האנשים השוהים בו, צרכי האכילה של הבית והרגלי הבישול שלכם. במקביל הכינו רשימת מלאי של ציוד המטבח עבורו אתם צריכים לפנות מקום. נסו לתכנן קדימה בראייה של ניצול יעיל יותר הן מבחינת החלל והן מבחינת מקומות האחסון. 

אין חכם כבעל ניסיון

גם אם נדמה לכם כי אתם יודעים בדיוק כיצד ייראה מטבח חלומותיכם , תכנון מטבח מדויק יחסוך לכם זמן, כאבי ראש וכמובן, הוצאה מיותרת של כספים. כיצד נמנע מטעויות? התייעצו עם חברים ומשפחה ושאלו אותם על תכנון המטבח שלהם. מה מומלץ? ממה כדי להימנע? אלו שאלות חשוב לשאול? הכוונה היא לא בהכרח לקבל את ההמלצות, אלא פשוט ללמוד מניסיונם וכמובן להחליט מה מתאים עבורכם. 

מדידות בשטח

יש לכם אינספור רעיונות? קיבלתם השראה ממטבחים מושלמים? נהדר! עכשיו הגיע הזמן לעבור לשלב המדידות, כך שתוכלו ליישם אותם הלכה למעשה, בהתאם לחלל ולמגבלות המקום. לרוב, בשלב הזה של תכנון המטבח, נשלח מודד מטעם יצרן המטבחים אשר תפקידו למדוד בשטח את כל האלמנטים אותם חשוב לקחת בחשבון. בתהליך המדידה, המודד יאסוף נתונים לא רק על המרחב, אלא גם ימפה את מיקום החלונות והדלתות, השקעים, הברזים ופתחי הניקוז. מומלץ ללוות אותו ולהציג בפניו את תכנון המטבח כך שתוכלו לדייק בפרטים ולהימנע מטעויות וליקויים.

תאורה נכונה עושה את כל ההבדל

כמו בכל תהליך עיצובי, גם בתהליך תכנון מטבח, לתאורה יש אפקט אסתטי ופרקטי לא מבוטל. לתאורה בעוצמה הנכונה יש את היכולת ליצור סביבה מושלמת לבישול ומרחב משפחתי חמים ומזמין. ככלל, מומלץ לבחור בתאורה בעוצמה נעימה, בהירה במידה הנכונה וללא הצללה, כך שתאיר את סביבת הבישול ותספק לכם נוחות וגישה קלה לאביזרי המטבח השונים.. בנוסף, כדאי להאיר אזורים ספציפיים כדוגמת משטחי עבודה, הכיור והכיריים באופן ממוקד,  באמצעות ספוטים, או תאורה מתאימה.

 MRK – תכנון מטבח מדויק בהתאם לצרכים שלכם

נעים להכיר, אנחנו  MRK מטבחים, המותג המוביל לייצור מטבחים בהתאמה אישית ובעיצוב ייחודי .

איכות, אמינות ושימוש בחומרי גלם מובחרים לצד תודעת שירות גבוהה הם הערכים המנחים אותנו בעבודתנו אל מול לקוחות שונים ומאפשרים לנו להמשיך ולהיות מותג עיצוב ייחודי.

אין ספק כי המטבח הוא לב הבית והמשפחה ועל כן תכנון מטבח הוא תהליך חשוב בדרך למטבח חלומותיכם, באמצעותו תוכלו להגדיר סדרי עדיפויות, לדייק את הפרטים הקטנים ולהפוך את החלום למציאות מעוצבת.

צרו עמנו ונשמח לייעץ גם לכם, בתכנון, עיצוב וייצור מטבח חלומותיכם, ממש כפי שדמיינתם