ייזום ותכנון

MRK ייזום ותכנון

הזרוע היזמית של הקבוצה, באמצעותה החברה יוזמת ומתכננת פרויקטים עבור קהל המשקיעים והלקוחות פרטיים כאחד.

החברה הינה חברה יזמית וככזו ואנו ממלווים פרויקט החל משלביו הראשוניים, בין אם מדובר במעטפת ליווי שאנו מעניקים למשקיעינו הכוללים ליווי משפטי ופיננסי בנוסף לתכנון העסקה, איתור הקרקע ובדיקות כדאיות כלכלית או לחלופין תכנון אדריכלי והנדסי עבור לקוח הבונה או משפץ את ביתו.

תכנון אדריכלי והנדסי

תכנון אדריכלי הוא למעשה עיצוב הנכס מרמת חלוקת החללים ועד מיקומם של פריטים ספציפיים בתוך הבית.
התכנון נועד ע"מ לשלול מראש טעויות עתידיות ברמת הביצוע וכדי שלא יתפספס שום פרט בבית.

אך מעבר לעניין התכנון שהוא עיקרו של עניין ולשמו התכנסו ישנו הליך נוסף, האדריכל הוא בעצם מגיש הבקשה בשם בעל הקרקע, היזם לעירייה/ רשות מקומית והוא נושא על כתפיו את האחריות לקדם את ההליך בין כל הבירוקרטיה ועד לקבלת היתר הבניה המיוחל.

מלאכת ידו של האדריכל לא נגמרת כאן, למעשה לאחר התחלת הבניה יש לאדריכל תפקיד חשוב לא פחות והוא לוודא את התאמת הביצוע בפועל לתוכנית, האדריכל צריך להגיע מספר פעמים לשטח ולבדוק האם הכל מתקדם לפי התוכנית ובעיקרון לצמצם מרווחים אפשריים בין רמת התכנון לביצוע.

אנו כחברה עובדים עם אדריכלים מנוסים ובעלי ידע וניסיון רב. מעבר לכך, חשוב שלאדריכל יהיה ניסיון ממשי בהגשת בקשה לרשות המקומית או העירייה שמולה אנו מנהלים את התהליך.

לנו כחברה חשוב שהתהליך יהיה אורגני וינוהל באופן רציף ואחיד מול הגופים השונים ולכן אנו בוחרים להיעזר באדריכלים בעלי ניסיון ספציפי מול גופים נקודתיים.

תכנון אדריכלי מתחיל בכך שאנו כחברה נפגשים לסיעור מוחות יחד עם בעלי הנכס או הקרקע ע"מ לנסות ולהבין מהם הצרכים שלהם כדיירים העדפות ואפיון של כל דייר במטרה להגיע לנוחות מקסימלית בבית ובנוסף להשתמש נכון בשטחים הקיימים.

למהנדס חשיבות רבה בשלב התכנון, מטרתו העליונה היא לדאוג לבטיחות המבנה ועמידתו בתקן הישראלי המחמיר.

ניתן לחלק את תפקידי המהנדס לארבעה שלבים עיקריים:

פגישה ראשונית / פגישת יועצים – בדרך כלל לא מאפיין בניה פרטית.

חתימות ומילוי טפסים – חתימת מהנדס הבניין על הגרמושקה (התכנית הסופית של האדריכל), חתימה כאחראי לביצוע השלד, מילוי טפסים עבור מחלקת הנדסה והכנה של חישובים סטטיים (חישובים שנועדו למדוד תיאורטית את העומסים על המבנה המיועד).

שלב התכנון ההנדסי – קונסטרוקציה, תכנית ברזל / בטון שבו המהנדס מחליט מהי הדרך הנכונה, בטוחה והיעילה ביותר לבצע את בנייתו של המבנה המבוקש.

פיקוח עליון – החברה מקפידה לשלוח את מהנדס החברה לכל היציקות הגדולות וכן בשלבים מסוימים, בתהליך העבודה, בהם נדרשת נוכחות מהנדס. בפיקוח העליון, מוודא המהנדס שאכן בוצעו ההכנות ליציקה לפי תכנית עדכנית. המהנדס נותן הערותיו ולאחר היציקה, מקבל את תוצאות בדיקות מעבדת הבטון לצורך אישורם.

קבוצת MRK מעסיקה מהנדסי בניין מקצועיים ובעלי ניסיון שנצבר לאורך שנות עבודתם, נושא התכנון ההנדסי בעל חשיבות מרבית מבחינתנו, תכנון הנדסי נכון ומקצועי מאפשר יעילות בביצוע שבאה לידי ביטוי בחיסכון רב בעליות.

** רכשתם קרקע לבנייה? אתם לפני שיפוץ גדול בבית שדורש תכנון מקדים? צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם.

ליווי משפטי / פיננסי בעסקת נדל"ן